İzmir -> Urla / Çeşmealtı Çıkışlı Tekne Turu

Berrak bir deniz, huzurlu ve sakin bir körfez, teninizi okşayan rüzgar, içinizi ısıtan güneş… Yaz tatili sırasında en keyifli geziler arasında yerini alan tekne turları, yaşattığı muhteşem deneyimle tatilcilerin vazgeçilmezidir. İzmir Urla’ya bağlı Çeşmealtı beldesinde düzenlenen tekne turunda yer almanın keyfi ile doğanın eşsiz görünümü birleştiğinde tadına doyum olmayan bir tatil ortaya çıkar. Tekne turları, yalnızca sakin bir tatil geçirmek isteyen tatilcilerin değil; balık tutmaktan zevk alan kişilerin ve doğum günü, evlilik teklifi gibi özel gün kutlamak isteyenlerin de ilgi odağı olur.

Tekne turları, yalnızca sakin bir tatil geçirmek isteyen tatilcilerin değil; balık tutmaktan zevk alan kişilerin ve doğum günü, evlilik teklifi gibi özel gün kutlamak isteyenlerin de ilgi odağı olur.

Özellikle ada ziyaretlerinin yapılması ve farklı aktivitelere imkan tanınması tekne turlarına olan ilgiyi artırır. izmirtekneturu.com olarak Çeşmealtı’da, Cengom adındaki 7 kişilik tekne ile gerçekleştirdiğimiz turlarda sizlerin keyifli vakit geçirmenizi sağlıyoruz.

Alanında uzman kaptanımız Ali Kaptan ile birlikte çıkacağınız gezi, pandemi döneminde yapılan uyarılar göz önüne alınarak alınan önlemler çerçevesinde güvenliği artırmak için 5- 6 kişi ile sınırlıdır. (normal kapasitemiz 10 kişiye kadar misafirlerimizi ağırlamakta)

Çeşmealtı günübirlik tekne kiralama firmamız bünyesinde tur başına ortalama fiyatı 600-800 TL bandındadır.

Çeşmealtı çıkışlı tekne kiralama konusunda hem maddi açıdan hem de yaşanılan güvenli deneyim açısından sunduğumuz kaliteli hizmet konuklarımızı memnun eder. Peki tatilcilerin gözdesi olan Çeşmealtı nerededir ve buraya nasıl gidilir? Buradaki adalar neler? Tur sırasında hangi adalar ziyaret edilir? Butik tekne turuna çıkmanın avantajları nelerdir? Turların süresi ne kadardır? Tur sırasında hangi aktiviteler yapılır? Tur hizmetine yemek dahil midir? Gelin tüm sorularınızın cevabını 10 maddede öğrenelim…

1. Çeşmealtı nerededir?

Urla’da yer alan Çeşmealtı beldesi muhteşem güzelliklerle çevrilidir. Koylardan plajlara, hareketli caddelerinden kamp alanlarına kadar tüm tatil anlayışlarına hitap eder. Urla ve Çeşme’ye göre daha sakin bir tatil imkanı sunan Çeşmealtı, sessiz, huzurlu bir tatil arayışında olanların tercihi olur. Hafta sonu Urla ve Çeşme’nin kalabalık olmasından dolayı Çeşmealtı’na olan ilgi daha da artırır.

Konum olarak da merkezi yerlere yakın olması kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlar. İzmir merkeze 36 km, Urla’ya ise yalnızca 5 km uzaklıkta yer alan Çeşmealtı, hem merkezden fazla uzaklaşmak istemeyen hem de tatil sırasında doğayla iç içe bir zaman geçirmek isteyenler için muhteşem bir alternatif haline gelir. İzmir üzerinden Narlıdere, Güzelbahçe sahil yolundan ya da İzmir- Çeşme otoyolunun Urla çıkışından çıkarak Çeşmealtı’na ulaşılabilir. Urla merkezden Çeşmealtı’na 10 dk gibi kısa bir sürede gidilebilir.

Denize paralel yol takip edildiğinde Çeşmealtı merkeze ulaşabilmek mümkündür. Tatil sonunda güzel anılar biriktirmeye olanak tanıyan Çeşmealtı aynı zamanda kaplıcalarıyla da oldukça ilgi görür. İçmeler Sahil’den Karaburun’a kadar sahil şeridi boyunca uzanan Çeşmealtı koyu, çok fazla turisti ağırladığından dolayı hareketlidir. Gezilmesi gereken yerler arasında yer alan Çeşmealtı, kaplıcalarının eşsiz manzarası ve deniz keyfi ile unutulmaz anılar yaşatır.


2. Çeşmealtı’da düzenlenen tekne turu seçenekleri nelerdir?

Tekne turu özel tekne kiralama ve toplu tura çıkma olarak iki ayrı seçenek altında incelenir. Özel tekne kiralama, toplu tura çıkmaya oranla daha sakin olsa da daha masraflı olur. Bu noktada toplu tura çıkmak oldukça avantajlıdır.

Kişi başı ödenen ücretler oldukça makul düzeylerdedir ve kişiler geziye kendi arkadaş çevresi ya da akrabalarıyla çıkabilir. Bunun yanı sıra toplu turlarda yapılan aktiviteye bağlı olarak kişiler oldukça eğlenceli vakit geçirir. Çeşme altı çıkışlı balık avı, teknede özel gün kutlamaları gibi aktiviteler daha samimi bir ortamda sevdiklerinizle tur keyfi yaşamanızı sağlar.

3. Neden özel tekne turu tercih edilmelidir?

Özel tekne turlarını, gezinizi kalabalıkla geçirmek istemediğinizde, balık tutarken sessizlik ve sakinlik aradığınızda, pandemi nedeniyle daha güvenli bir ortam yaratma endişesi yaşadığınızda tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel tekne turları, doğum günü kutlama, sünnet eğlencesi, evlilik teklifi yapma, yıl dönümü kutlama gibi bazı özel günler için de tercih edilebilir. Bu özel günler için tekne süslenebilir veya farklı kutlama organizasyonları yapılabilir. Aile ve arkadaş çevresi dışında birinin olmasını istemediğiniz anlar için özel tekne turlarını tercih edebilirsiniz.

4. Hangi özel günlerde tekne kiralamak tercih edilebilir?

Sevgililer günü, yılbaşı, anneler- babalar günü kutlaması, mezuniyet kutlaması, bekarlığa veda, kına gecesi eğlencesi, nikah sonrası yemek, iş toplantısı, yıl dönümü kutlaması, aile arasında yapılan söz veya nişan, arkadaş çevresi ve aile ile yapılabilecek diğer özel gün organizasyonlarında özel tekne kiralayarak tur hizmetine dahil olmak tercih edilebilir.

5. Butik bir teknede tura çıkmanın avantajları nelerdir?

Farklı konseptlerde düzenlenen butik tekne turlarının en önemli avantajı oldukça eğlenceli vakit geçirilebilmesidir. Çeşmealtı’nın muhteşem doğası ile tanışmak, berrak sularda yüzmek ve sıcacık güneşin tadını doyasıya çıkarabilmek tekne turunun diğer avantajları arasında yer alır.

Tekne içerisinde sunulan hizmetin konforu da avantajlar arasında sayılabilir. Her tur firmasının tekne turları içerisinde sunduğu hizmetler farklılık gösterse de genel olarak rahatlığı ve tekne içerisinde daha az kişi olması sebebiyle butik tekne turları büyük ve kalabalık deniz taşıtlarına oranla çok daha avantajlıdır.

6. Çeşmealtı’da yer alan adalar nelerdir?

Çeşmealtı tekne kiralama sonrasında tur kapsamında farklı adalara ziyaretler gerçekleştirilir. Limanın karşında yer alan adalar bölgesine düzenlenen gezi, hem heyecan verici hem de büyüleyicidir. Çeşmealtı bölgesinde yer alan en büyük ada, üzerinde askeri tesislerin bulunduğu Uzunadadır. Ada çevresine çok yaklaşmak ve ada yakınlarında bekleyip balık tutmak yasaktır.

Uzunada’dan sonra gelen ve bölgenin ikinci büyük adası konumunda olan Hekimadası’nın üzerinde yerleşim yeri yoktur. Tur sırasında yakınından geçilerek muhteşem manzarası gözlenebilir. Çeşmealtı bölgesinde yer alan ve oldukça popüler olan Yassıca Adası’nın üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu sayfiye ve denize girmek için tesis yer alır. Tekne turu ile ziyaret edilebilen bu adaya belediyenin düzenlediği feribot seferleriyle de gidilebilir.

Ada’nın yer alan sahili de görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. Büyüklüğü ve popülerliğiyle adından sıkça söz ettiren bu adaların dışında bölgede:

  • Alman Adası
  • Pırnarlı Ada
  • Karantina Adası
  • Menteş Adası
  • Özbek Adası
  • Eşek Adası

gibi tur kapsamında ziyaret edilen adalar da bulunur.

7. Tur kapsamında nerelere uğranır? Tur ne kadar sürer?

Ortalama 6-7 saat süren tur kapsamında sabah saatlerinde Çeşmealtı limanından hareket edilir. Eşsiz deniz manzarası ve ılık sabah güneşi eşliğinde Pırnarlı Ada, Çiçek Adası ve Eşek Adası ziyaret edilir. Bu adaların yanında tur içeriğine bağlı olarak farklı adalara da gidilebilir. Yeşili ve mavisiyle tatilcileri adeta büyüleyen adaların ziyareti, belirlenen saat aralıklarında gerçekleştirilir. Fakat, tatilcilerin isteğine göre saat aralıkları değişebilir ve bir adada, diğerinden daha uzun kalınabilir.

8. Teknede yer alan kabin ekibi kimlerden oluşur?

Teknede kabin ekibinin yanı sıra Urla’nın yerlisi olan kaptanımız, emekli emniyet mensubu Ali Kaptan yer alır. Kabin ekibi alanlarında uzman seviyesine ulaşmış kişilerdir. Ekip üyeleri, olası bir tehlikede ve beklenmedik bir olayda anında müdahale ederek güvende kalmanız için tüm gerekenleri yapar.

9. Özel tekne turunun maliyeti nedir?

Günlük standart tekne turları bölgemizde 100-120 TL aralığındadır. Bunun yanı sıra, tamamen size özel tekne kiralama fiyatları ise 600-800 TL arasında bir maliyettedir. Özel tekne kiralama tek kişi veya akraba ya da arkadaş çevrenizin olması fark etmeksizin fiyat aynıdır. Belirlenen fiyatlar belirli dönemlerde kampanya uygulanarak çok daha cazip hale gelse de mevcut haliyle de diğer firmalara göre daha uygun ve avantajlıdır. Özellikle pandemi sürecinde bir çok kişi çok daha makul ve sağlıklı olması nedeniyle, bizler gibi özel tekne turu hizmeti sağlayan yerleri tercih etmektedir.

10. Tekne turu sırasında hangi aktiviteler yapılabilir?

Tekne kiralama hizmetine yemek ve içecek dahil değildir. Fakat, dileyen kişiler hazır yemek ve içecek getirerek tekne içerisinde yemek yiyebilir. Ayrıca, mangal yapmak isteyen tatilciler mangal da yapabilir. İstenilen adada ziyaretçilerin karar verdiği süre kadar kalınarak orada yemek, doğada yürüyüşe çıkmak gibi farklı aktiviteler gerçekleştirilebilir. Tekne içerisinde yer alan bölümde de güneşlenilebilir. Dalgıçlar eşliğinde özel scuba diving yapabilme fırsatıyla yüzme konusunda da aktivite yaparken kaliteli zaman geçirilebilir. Bu muhteşem fırsatın yanı sıra balık tutmayı sevenler için balık avı olanağı da mevcuttur.

Arkadaş ve aile çevresiyle yapılan tekne turu gezilerinde dilenirse müzik için dj davet edilebilir ya da canlı müzik yapılabilir. Özel gün kutlaması için tekne kiralanmışsa çiftler veya aileler eşsiz doğa manzaraları ile fotoğraf çekimi gerçekleştirebilir.